« Lokata zamrożona | Strona domowa | Lokata 3 000 złotych … »

Mądry sposób na spłacenie pożyczki studenckiej

czwartek, 07 grudzień 2017 at 10:58 am. Użyte znaczniki: , , ,

W Polsce edukacja jest droga. Jeśli zdobyłeś stopień naukowy lub uczęszczałeś do szkoły w ramach jakiegokolwiek innego rodzaju kształcenia, istnieje duża szansa, że martwisz się teraz sporym zadłużeniem z tytułu pożyczek studenckich. Jest dość powszechne to, że polscy studenci czują się bardziej zrelaksowani w stosunku do swoich kredytów studenckich niż do jakakolwiek innej formy pożyczek. Dzielimy się tutaj pewnymi poradami na temat pożyczek studenckich, a przede wszystkim na temat tego, na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę studencką – bo to jest nie tylko ważne dla wyniku kredytowego, ale także dla ogólnej finansowej przyszłości.

Jak zadłużenie studenckie może wpłynąć na twoją ocenę kredytową?

Istnieje wiele sposobów tego jak zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego może wpłynąć na twoją zdolność kredytową. Najbardziej oczywistą sprawą jest to, że jeśli nie otrzymasz płatności, zostanie to zgłoszone do biura informacji kredytowej. Spowoduje to obniżenie ogólnego wyniku kredytowego i pogorszy raport kredytowy, uniemożliwiając zabezpieczenie przyszłych pożyczek. Zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego może również zwiększyć wykorzystanie kredytu - im więcej kredytu wykorzystasz, tym niższa będzie twoja ocena kredytowa. To z tego ważnego powodu warto wziąć się za spłacanie długu studenckiego tak szybko, jak to tylko możliwe – to naprawdę jest dobrą praktyką. W ten sposób zamierzasz także zaoszczędzić spore pieniędzy, które można wydać na ważniejsze rzeczy.

Ważne jest, aby upewnić się, że spłaty pożyczek studenckich są dokonywane na czas i w całości, co miesiąc, a czasem nawet więcej niż minimalna płatność - to posłuży utrzymaniu ratingu kredytowego na wysokim poziomie i utrzymaniu kwoty, którą płaci się w oprocentowaniu.

Najlepszy sposób na spłatę pożyczek studenckich

Krok 1. Zrozum swój dług.

Kiedy jesteśmy winni pieniądze, zwykle wypełniamy po prostu wnioski, ledwo przeglądając nasze oświadczenia i po prostu szukając minimalnej płatności i terminu. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile płacimy wraz z odsetkami i ile czasu zajmie nam spłacenie naszych długów. Trzeba jednak wiedzieć, jak spłacić swoje długi. Jeśli możesz zobaczyć i w pełni zrozumieć, ile płacisz w całości, a następnie porównasz to do tego, ile zaoszczędzisz, jeśli spróbujesz spłacić swój dług nieco szybciej, nagle przekonasz się, że dokonanie większych płatności będzie dla ciebie priorytetem, który potraktujesz naprawdę poważnie. Musisz wiedzieć, ile potrzebujesz czasu by spłacić ten dług i ile cię to będzie kosztować, a może znajdziesz motywację we wszystkich tych danych, by spłacić go szybciej.

Krok 2. Sporządź plan spłaty długu.

Kiedy zrozumiesz swój dług, musisz opracować plan spłat, który będzie pasował do twojego życia i dochodów. Ile możesz zapłacić każdego miesiąca? Czy możesz dokonać większych płatności niż minimum, aby zaoszczędzić na odsetkach? Opracuj plan, przy którym możesz żyć, a to pozwoli ci spłacić długi tak szybko, jak to tylko możliwe.

Krok 3. Zawsze dokonuj płatności.

Zawsze wykonuj płatności na czas. Najlepszym rozwiązaniem jest skonfigurowanie płatności automatycznych za pomocą konta osobistego. W ten sposób nigdy nie zapomnisz o płatności.

Krok 4. Zapłać więcej niż minimalna płatność

W ten sposób szybciej obniżysz wartość swojego kapitału, a także zaoszczędzisz na odsetkach.

Krok 5. Konsolidacja

Zdobądź pożyczkę konsolidacyjną, aby spłacić natychmiast większe części swojego zadłużenia studenckiego. Pożyczka o niższym oprocentowaniu pozwoli zaoszczędzić znaczną kwotę odsetek, jeśli wykorzystasz środki pożyczone na spłatę pożyczki studenckiej.