« Czy naprawdę potrzebu… | Strona domowa | Mądry sposób na spłac… »

Lokata zamrożona

piątek, 20 październik 2017 at 11:49 am. Użyte znaczniki: , , , , ,

Zamrażane lokaty należą zdecydowanie do tych, z jakich korzystamy najczęściej. Są one dla nas wyznacznikiem samodyscypliny względem oszczędzania pieniędzy, jak i dodatkowo pozwalają nam na stworzenie właściwego systemu odkładania kapitału. Aby móc odłożyć jak najwięcej pieniędzy, najlepsze są lokaty długoterminowe, gdzie generalnie nie mamy do nich dostępu, a po okresie kapitalizacji, możemy odnowić lokatę i tak w kółko, aż do uzyskania żądanej kwoty. Lokata zamknięta jest opcją, z jakiej korzysta się zdecydowanie częściej niżeli z kont oszczędnościowych. Jest to spowodowane przekonaniem, że lokaty są lepsze, że można na nich więcej odłożyć i że mają stałe oprocentowanie. Oczywiście na kontach bankowych oszczędnościowych nie ma stałego oprocentowania, co dodatkowo powoduje, że wiele osób z nich rezygnuje i zakłada lokaty. Jednakże zapominamy o tym, jakie udogodnienia dają nam konta oszczędnościowe, pod względem swojej otwartości, gdzie też nie grozi nam utrata odsetek i nieustannie jesteśmy w stanie monitorować ich przyrost. Najważniejsze w przypadku takiego przyrostu owej lokaty zamrożonej jest też sprawdzenie, na jaki czas jest ona dla nas niedostępna i po jakim czasie nie utracimy wszystkich powiązanych z nią odsetek.

Niekiedy zamrożona gotówka sprawia, że jej nie chcemy wydawać, ponieważ utrata naszych oszczędności jest dla nas czymś niewygodnym. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy musimy przed czasem wyjąć naszą gotówkę, co sprowadza się do tego, iż niestety tracimy odsetki. Niekiedy, by zapobiegać takiemu procederowi, konieczne jest sprawdzenie regulaminu, jak i przygotowanie się na konto oszczędnościowe. Niekiedy można na nim zarobić zdecydowanie mnie, jednakże jego charakter zdecydowanie bardziej nam służy. Lokata, jaka ma charakter zamrożonej, może się dla nas stać bardzo niewygodną w momencie, gdy na przykład zechcemy nawet dopłacić do niej dodatkowe oszczędzone pieniądze. Jest to sytuacja, gdzie mimo chęci oszczędzania dodatkowych pieniędzy, musimy czekać na okres kapitalizacji, gdzie dopiero będziemy mogli dopłacić jakiekolwiek pieniądze, aby na przykład niczego nie utracić, czy też nie trzymać pieniędzy bez pracy nad nimi. Niekiedy banki nieprecyzyjnie określają swój charakter, jak i nie mają dokładnie określonych dla nas informacji, pozwalających nam na to, by na przykład wszystkie finanse były dobrze zabezpieczone.

Gdzie można zamrozić pieniądze?

Jeśli zechcemy przez jakiś czas nie ruszać naszych pieniędzy, wystarczy tylko udać się do odpowiedniego banku i zacząć odkładać takie sumy, jakie nas najbardziej interesują. Odkładanie pieniędzy jest nie tylko sposobnością na większą gotówkę, ale też na pewną przyszłość. Istnieją różne towarzystwa ubezpieczeniowe, gdzie możemy odłożyć pieniądze, jakie będą się powiększały na zasadach procentowości z lokat. Ostateczne decyzje należą do nas, jako klientów, na jaki czas chcemy i możemy zamrozić pieniądze. Odpowiednie przemyślenie oszczędzania gotówki, może się sprowadzać do kapitalizacji odsetek nawet co miesiąc. Jest to korzystne szczególnie w momencie, kiedy chcemy poprzez odkładanie pieniędzy zdecydowanie zaznaczyć przyrost. Wiadomo, że poprzez mrożenie gotówki, jest on zdecydowanie dla nas bardziej widoczny i pomaga nam w dalszym oszczędzaniu, jak i odkładaniu gotówki. Banki mają obowiązek sprawdzić naszą sytuacje i wyjść naprzeciw naszym oczekiwaniom, tworząc dokładnie taką lokatę, która dla nas będzie w pełni satysfakcjonująca. W końcu nasze pieniądze powinniśmy ulokować jak najlepiej.