« Lokata bankowa czy in… | Strona domowa | Czy naprawdę potrzebu… »

Na co zwracać uwagę zaciągając kredyt gotówkowy?

środa, 14 czerwiec 2017 at 08:34 am. Użyte znaczniki: , , , ,

Zdecydowaliśmy się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Nie ma w tym nic dziwnego - jest to bowiem najtańszy sposób na to, by podreperować domowy budżet i pozwolić sobie na większe zakupy, wymarzoną podróż czy naprawę auta. Aby jednak zaciągnięcie kredytu było bezpieczne warto wiedzieć na co zwracać uwagę podczas wybierania oferty, kontaktów z bankiem i podpisywania umowy.

Porównaj oferty

Jeśli chcemy zaciągnąć kredyt gotówkowy warto postępować rozważnie i nie decydować się na zaciągnięcie go w pierwszym banku, który stanie na naszej drodze. Kluczem do zadowolenia ze swoich wyborów jest przede wszystkim dogłębne sprawdzenie kilku a nawet kilkunastu ofert kredytowych. Na szczęście w dzisiejszych czasach jest to bardzo proste. Spore możliwości daje nam internet. Na wielu stronach znajdziemy bowiem porównywarki kredytowe, które przedstawiają warunki oferowane przez większość polskich banków. To spore udogodnienie, które pozwoli nam szybko wyeliminować najbardziej niekorzystne oferty. Dzięki temu będziemy mogli zdecydować się na kilka banków, w których warto będzie zapytać o szczegóły umów oraz warunki.

Sprawdź wysokość raty i opłaty dodatkowe

Kontaktując się z bankiem musimy pamiętać, że nasza wiedza nie powinna opierać się wyłącznie na tym, co znajdziemy na stronie internetowej czy w folderze reklamowym. Często bowiem zdarza się tak, że banki w reklamach zaniżają wysokość rat ponieważ nie podają swojej prowizji, opłat manipulacyjnych czy kosztu obowiązkowego ubezpieczenia. Dlatego też kluczowe znaczenie ma lektura umowy, którą otrzymamy. Dzięki temu zyskamy pewność, że wybieramy kredyt świadomie i w sposób całkowicie bezpieczny. Jeśli więc jesteśmy już bliscy sfinalizowania umowy nie bójmy się zabrać jej do domu i poświęcić wieczór na lekturę. Mamy bowiem do tego pełne prawo. Skorzystanie z niego to najprostszy sposób na to by uchronić się przed problemami finansowymi w przyszłości.

Jeśli nie wiesz - pytaj

Zaciągając kredyt gotówkowy pamiętajmy, że pośpiech jest w tym przypadku bardzo złym doradcą. Często bowiem czujemy się niezręcznie rozmawiając z pracownikiem banku i nie chcemy zajmować mu cennego czasu. To poważny błąd! Doradca finansowy jest przecież od tego, by rozwiać wszystkie nasze wątpliwości i odpowiedzieć na każde, nawet najbardziej dziwne pytanie. Nie obawiajmy się więc rozwiewać wszystkich wątpliwości i pytajmy o wszystko co nas niepokoi. Dzięki temu podejmiemy najlepszą z możliwych decyzję.

Podsumowując, kredyt gotówkowy nie musi stanowić zagrożenia dla bezpieczeństwa naszych domowych finansów. Aby jednak tak było warto zadbać o dokładne sprawdzenie ofert, rzetelną rozmowę z doradcą lub pracownikiem banku oraz dokładne przeanalizowanie wszystkich warunków umowy. Warto dać sobie czas i nie podpisywać jej tego samego dnia. Dzięki temu uda nam się uniknąć większości zagrożeń i kredyt będzie bezpiecznym sposobem finansowania.