« Kredyt hipoteczny na … | Strona domowa |

Kto może wziąć kredyt gotówkowy?

środa, 17 marzec 2021 at 09:57 am.

Jest to sprawdzony sposób, kiedy chcemy pozyskać gotówkę. Ważną zaletą kredytu gotówkowego jest fakt, że środki, jakie otrzymamy w ramach takiej pożyczki od banku, możemy przeznaczyć praktycznie na dowolny cel. Z tego względu kredyty gotówkowe cieszą się sporą popularnością w Polsce i wiele osób po prostu na nie się decyduje. Możemy wtedy kupić sprzęt RTV, rower lub nowy komputer. Nie ma to znaczenia dla banku, który udzieli nam kredytu gotówkowego na dowolny cel. Na pewno musimy mieć świadomość, że bank będzie musiał ocenić naszą zdolność kredytową i na tej podstawie zdecyduje, ile oraz na jak długo może pożyczyć nam pieniądze.

Kto może starać się o kredyt gotówkowy?

Jest to ważne pytanie. Otóż kredyt gotówkowy może wziąć osoba fizyczna, która ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz jest zatrudniona w takiej formie, jaka jest akceptowalna przez bank, w jakim chcemy starać się o kredyt. Pełną zdolność czynności prawnych mają w Polsce wyłącznie osoby pełnoletnie. Wymogiem jest wobec tego ukończenie 18 lat. Jednak to nie wystarczy. Musimy także wykazać zdolność, jeśli chodzi o terminowe spłacanie rat w związku z kredytem gotówkowym. Wtedy konieczny jest stały dochód.

Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym dla małżeństw?

Powinniśmy mieć świadomość, że taki kredyt może wziąć więcej niż jeden kredytobiorca. Oznacza to, że wniosek możemy złożyć wraz z małżonkiem. Takie rozwiązanie jest często praktykowane, gdyż kredyt gotówkowy dla dwóch osób jest pomysłem korzystnym pod wieloma względami. Wynika to z tego, że taki kredyt jest bardziej dostępny oraz możemy wykazać większą zdolność kredytową. Ma to istotne znaczenie dla banku i wtedy wzrasta nasza szansa na uzyskanie kredytu w wyższej kwocie.

Czy osoby młode mogą ubiegać się o kredyt gotówkowy?

Powinniśmy przede wszystkim wiedzieć, na jaki kredyt powinniśmy się zdecydować, kiedy jesteśmy młodymi osobami. Wybór powinien wskazywać na korzyści w związku z kredytem. Oferty banków mogą znacząco się różnić, dlatego naszym zadaniem jest zapoznanie się z wieloma ofertami banków, porównanie oraz wybranie korzystnej oferty z naszego punktu widzenia. Banki udzielają takie pożyczki również osobom młodym. Jest to ważna informacja dla nas, kiedy chcemy poczynić starania o przyznanie nam właśnie kredytu gotówkowego, gdyż pojawiła się pilna potrzeba zakupu telewizora do naszego pokoju gościnnego, a niestety nie dysponujemy w danej chwili odpowiednią kwotą gotówki, żeby taki sprzęt kupić. Kredyt gotówkowy jest wtedy sensownym rozwiązaniem i możemy starać się o jego uzyskanie.