« Podstawy kredytu mies… | Strona domowa | Czynności analityczne… »

Jak wziąć kredyt?

środa, 16 wrzesień 2020 at 2:04 pm.

Nie ulega wątpliwości, że bardzo często w naszym życiu pojawiają się sytuacje, w których niezbędne jest podreperowanie domowego budżetu. I mówimy tu o sytuacjach naprawdę różnorodnych. To może być tak naprawdę wszystko: zarówno rzeczy przyjemne i wydatki, które sprawią nam mnóstwo radości, takie jak kupno nowego samochodu, postawienie domu, przeprowadzenie generalnego remontu czy zakup wymarzonych mebli, ale niestety musimy liczyć się także z tym, że życie nie zawsze układa się po naszej myśli i niezbędne są innego rodzaju wydatki, w które niekiedy musimy włożyć mnóstwo nie tylko stresu i nerwów, ale i pieniędzy: weźmy na przykład konieczne leczenie naszego psa.

Na szczęście żyjemy w czasach, w których nie musimy się przesadnie martwić o kwestie finansowe - a przynajmniej nie musimy tego robić, jeśli spełniamy pewne warunki. Mowa tu rzecz jasna o warunkach, które musi spełnić każdy, kto chce realnie patrzeć na wzięcie kredytu z banku. Kredyty gotówkowe nie są bowiem, niestety, przyznawane każdemu, kto ładnie poprosi o te pieniądze, a warunki znajdziesz na www.17bankow.com. Banki są w dużej mierze nieugięte i stawiają wymagania, które są konieczne, by dostać kredyt. Jedną z tych kwestii jest zdolność kredytowa. Chodzi o to, że aby wziąć kredyt, dana osoba musi mieć stałe źródło zarobku, które pozwoli na rzetelne, regularne pokrywanie comiesięcznej kwoty ustalonej przez obie strony, która zależy od długości trwania kredytu oraz sumy, na jaką kredyt został udzielony. Jeśli zatem nie masz stałego źródła zarobku, który pozwoli ci się wywiązywać z opłat lub jeśli twoje zarobki nie są wystarczające względem sumy kredytu, jaką planujesz, niestety udzielenie ci kredytu jest niemożliwe… a przynajmniej nie w normalnym trybie.

Istnieje bowiem opcja, która może zadowolić każdą osobę, która marzy o wzięciu kredytu lub po prostu potrzebuje nagłego przypływu gotówki, a nie jest w stanie przedstawić umowy o pracę, ponieważ takowej nawet nie ma. Jest to kredyt bez zaświadczenia o zarobkach - opcja odpowiednia dla wszystkich, którzy pracują na umowę o dzieło lub umowę zlecenie, należy bowiem pamiętać, że takie osoby także są ludźmi i niezaprzeczalnie mają prawo do wzięcia kredytu. Należy jednak pamiętać o kilku rzeczach, jeśli zastanawiamy się nad takim rodzajem pożyczki. Przede wszystkim, oferowana przez bank suma może być drastycznie niższa od tej, którą w analogicznej sytuacji proponowałby osobom pracującym na umowę o pracę. Do niewątpliwych zalet tego rozwiązania należy jednak fakt, że znacznie ogranicza on biurokrację i papierów do podpisania jest znacząco mniej - jest to zatem idealna opcja dla zagorzałych antyfanów papierologii.

Ale kredyty gotówkowe stawiają przed kredytobiorcą jeszcze jedno wymaganie - a w zasadzie nie kredyty, a banki, które ich udzielają. Mowa tu o historii kredytowej, która powinna być możliwie jak najbardziej nieskazitelna. Chodzi o to, że jeśli w przeszłości spłacaliśmy zobowiązania finansowe nierzetelnie i nieregularnie lub jeśli zalegaliśmy z płatnościami czy staraliśmy się oszukać bank, istnieje bardzo nikłe, niemal zerowe prawdopodobieństwo, że kredyt zostanie nam udzielony.

Przy staraniu się o kredyt należy pamiętać o kilku innych rzeczach i czynnikach: przede wszystkim, nie należy brnąć w coś, co nie do końca spełnia naszych oczekiwać. Musimy znaleźć bank, z którym w pełni dogadamy się pod względem sumy kredytu, oprocentowania i innych ważnych kwestii, które będą nas w pełni zadowalać. Należy zachować przy tym rozwagę oraz uważać na parabanki i inne dziwne instytucje.