Jakie parametry analizować w pożyczkach gotówkowych?

piątek, 13 kwiecień 2018 kl. 09:16

Zestawienie najważniejszych parametrów analizowania pożyczek gotówkowych.

Na początku warto przemyśleć, czy skorzystasz z potencjału kredytu krótkoterminowego w banku detalicznym, czy w firmie pożyczkowej. Banki nie zawsze są tańsze od firm pożyczkowych. W Polsce po oczyszczeniu rynku kredytowego z lichwiarskich zobowiązań (ograniczenie oprocentowania nominalnego i kosztów pozaodsetkowych) jakość firm pożyczkowych znacząco się poprawiła. W banku na pewno łatwiej o kredyt gotówkowy (szybko wypłacany), jeżeli posiadasz rachunek osobisty. W takim przypadku doradca kredytowy od razu widzi, czy charakteryzujesz się optymalną zdolnością kredytową. Kolejny czynnik to naturalnie stopy procentowe, oprocentowanie nominalne. Akurat stopy procentowe wahają się zgodnie z polityką monetarną Narodowego Banku Polskiego. Stopy procentowe, krótko mówiąc pozwalają na wytypowanie najlepszego momentu wejścia do współpracy z popularnymi instytucjami finansowymi. Co to oznacza w praktyce? Na analizie stóp procentowych najbardziej skorzysta kredytobiorca zorientowany długoterminowo. Najlepiej bowiem pozyskać kredyt gotówkowy na większą kwotę w okresie możliwie najniższych stóp procentowych, kiedy gospodarka wychodzi z kryzysu finansowego. Ostatni taki przykład miał miejsce około dziesięciu lat temu. Rada Polityki Pieniężnej w Polsce poinformowała niedawno o podtrzymaniu niskich stóp procentowych, prawdopodobnie na kolejne lata. To dobra informacja dla kredytobiorców, ponieważ nie muszą się martwić podwyższonymi opłatami. Oprocentowanie nominalne jest limitowane w umowach kredytowych, ale uzależniona od wahań stóp procentowych zgodnie z polityką NBP. Warto o tym pamiętać, nawet przy wyborze oprocentowania stałego.

 
admin | | | Użyte znaczniki: , , ,

Lokata 3 000 złotych na 24 miesiące.

środa, 21 luty 2018 kl. 11:16

Nest lokata lojalna w Nest Banku.

Przeglądając najlepsze lokaty bankowe dla kwoty 3 000 złotych z okresem lokowania pieniędzy wynoszącym 24 miesiące zaczniemy od sprawdzenia oferty Nest lokaty lojalnej w Nest Banku. Oprocentowanie lokaty jakie proponuje nam Nest Bank jest stałe i wynosi 2,8% w skali roku. Jest to całkiem niezłe oprocentowanie. Po dwóch latach od naszych 3000 złotych uda nam się zarobić netto 136 złotych. Na Nest Lokatę Lojalną możemy wpłacić środki pieniężne od 1 000 złotych do maksymalnie 2 000 000 złotych. Jest to bardzo szeroki zakres kwot, dzięki czemu z oferty mogą skorzystać osoby mające niewielkie oszczędności jak i biznesmeni. Lokata przeznaczona jest dla wszystkich klientów Nest Banku, którzy założyli w nich rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Chcąc założyć lokatę wystarczy udać się do oddziału banku lub zrobić to online bez wychodzenia z domu. Lokaty w Nest Banku objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego co sprawia, że nasz wkład wpłacony na lokatę jest w pełni bezpieczny. Lokatę można zerwać przed czasem, ale skutkiem tego będzie strata uzbieranych dotychczasowo odsetek, poczytać o nich możesz na portalbankowy.info czy innych podobnych stronach.

 
admin | | | Użyte znaczniki: , , , ,

Mądry sposób na spłacenie pożyczki studenckiej

czwartek, 07 grudzień 2017 kl. 10:58

W Polsce edukacja jest droga. Jeśli zdobyłeś stopień naukowy lub uczęszczałeś do szkoły w ramach jakiegokolwiek innego rodzaju kształcenia, istnieje duża szansa, że martwisz się teraz sporym zadłużeniem z tytułu pożyczek studenckich. Jest dość powszechne to, że polscy studenci czują się bardziej zrelaksowani w stosunku do swoich kredytów studenckich niż do jakakolwiek innej formy pożyczek. Dzielimy się tutaj pewnymi poradami na temat pożyczek studenckich, a przede wszystkim na temat tego, na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę studencką – bo to jest nie tylko ważne dla wyniku kredytowego, ale także dla ogólnej finansowej przyszłości.

 
admin | | | Użyte znaczniki: , , ,