Stopy procentowe, a szansa wystąpienia kryzysu finansowego

środa, 05 wrzesień 2018 kl. 10:49

Czy źle stworzone zasady udzielania kredytów prowadzą do kryzysów finansowych, często w skali międzynarodowej. Niestety tak, a pokazuje to przykład gospodarki Stanów Zjednoczonych, szczególnie z lat poprzedzających jeden z najpoważniejszych krachów giełdowych w historii. W artykule zobaczysz, jak ewoluuje rynek kredytowy pod kątem oceny wiarygodności kredytobiorcy i dlaczego bardzo trzeba zadbać o ten punkt, aby uniknąć negatywnych relacji w skali makroekonomicznych.

 

Kredyt konsolidacyjny na kwotę 150 000 złotych na okres 9 lat.

piątek, 06 lipiec 2018 kl. 09:45

Pierwsza z ofert jaką sprawdzimy to propozycja kredytu konsolidacyjnego w Banku Pocztowym. Zaciągając tutaj kredyt na kwotę 150 tysięcy złotych na okres 9 lat, będzie na son kosztował 84 900 złotych. Każda z rat miesięcznych jakie przyjdzie nam wpłacać do banku będzie po 2 175 złotych. Minimalna kwota jaką trzeba pożyczyć to 50 000 złotych, a maksymalna wynosi 200 000 złotych z okresem kredytowania od 5 do maksymalnie 15 lat. Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego w Banku Pocztowym jest równe 10% w skali roku, a prowizja za jego udzielenie maksymalnie 2%. Jednym z dodatkowych kosztów jest prowizja przygotowawcza, która wynosi od 500 złotych w górę. Rachunek jaki jest potrzebny do spłaty kredytu konsolidacyjnego prowadzony jest przez Bank Pocztowy zupełnie za darmo. Nie zapłacimy również nic, za wcześniejszą spłatę naszego zobowiązania.

 

Jakie parametry analizować w pożyczkach gotówkowych?

piątek, 13 kwiecień 2018 kl. 09:16

Zestawienie najważniejszych parametrów analizowania pożyczek gotówkowych.

Na początku warto przemyśleć, czy skorzystasz z potencjału kredytu krótkoterminowego w banku detalicznym, czy w firmie pożyczkowej. Banki nie zawsze są tańsze od firm pożyczkowych. W Polsce po oczyszczeniu rynku kredytowego z lichwiarskich zobowiązań (ograniczenie oprocentowania nominalnego i kosztów pozaodsetkowych) jakość firm pożyczkowych znacząco się poprawiła. W banku na pewno łatwiej o kredyt gotówkowy (szybko wypłacany), jeżeli posiadasz rachunek osobisty. W takim przypadku doradca kredytowy od razu widzi, czy charakteryzujesz się optymalną zdolnością kredytową. Kolejny czynnik to naturalnie stopy procentowe, oprocentowanie nominalne. Akurat stopy procentowe wahają się zgodnie z polityką monetarną Narodowego Banku Polskiego. Stopy procentowe, krótko mówiąc pozwalają na wytypowanie najlepszego momentu wejścia do współpracy z popularnymi instytucjami finansowymi. Co to oznacza w praktyce? Na analizie stóp procentowych najbardziej skorzysta kredytobiorca zorientowany długoterminowo. Najlepiej bowiem pozyskać kredyt gotówkowy na większą kwotę w okresie możliwie najniższych stóp procentowych, kiedy gospodarka wychodzi z kryzysu finansowego. Ostatni taki przykład miał miejsce około dziesięciu lat temu. Rada Polityki Pieniężnej w Polsce poinformowała niedawno o podtrzymaniu niskich stóp procentowych, prawdopodobnie na kolejne lata. To dobra informacja dla kredytobiorców, ponieważ nie muszą się martwić podwyższonymi opłatami. Oprocentowanie nominalne jest limitowane w umowach kredytowych, ale uzależniona od wahań stóp procentowych zgodnie z polityką NBP. Warto o tym pamiętać, nawet przy wyborze oprocentowania stałego, nie trać więcej czasu i sprawdź dobre oferty na https://www.niskarata.org.

 
admin | | | Użyte znaczniki: , , ,